جمعه , ۱۱اسفند ۱۴۰۲

نگهداری موتورخانه

نگهداری موتورخانه

نگهداری موتورخانه نیاز به صرف هزینه و علم مناسب داره. نه علم کم و نه پول کم هیچکدوم کاربردی نداره . نه میشه پس انداز کرد نه استفاده.

نگهداری یک علمه. این کار نیازمند دانسته های کاربردی و علمی درعلوم شیمی , مکانیک ,برق و الکترونییک می باشه .

داشتن حداقل اطلاعات از شیمی خوردگی , مکانیک سیالات و تاثیر ارتعاشات و خستگی فلز و همچنین تاثیرات تغییر ولتاژبرق بر روی پلاتین کنتاکتورها و دانستن برخی جزئیاتی است که مهمتر از خیلی کلیاته.

همچنین بخوانید: تامین آب گرم ساختمان با چیلر

وقتشه که یک پله دست همدیگرو بگیریم و به بالاتر بکشیم . شخص تعمیر و نگهدار اگر یک دانشمند نباشه باید حتما یک متخصص نیمه از هر علمی باشه.

قبل از اینکه در صدد رفع عوامل پیش آورنده اون باشیم باید علت اون رو پیدا کنیم برخی از عوامل ناشی از عوامل دیگه ای هستند .

چیلر

نگهداری چیلر

تاثیر عوامل محیطی برروی چیلر یعنی کنترل با ذکاوت ونگهداری دستگاهها قبل از خرابی و دست زدن به تعمیرات اونها .
شما حتما باید یک سری موارد رو در مورد چیلر خودتون بدونید که پارامتر های مجاز قرارگیری در رنج مجازبا واقعیت مطابق باشه یا به زبان ساده تر امکانپذیر باشه.

حتما بخوانيد:  تامين آب گرم ساختمان با چيلر

برخی مدارات الکترونیکی چیلرها حساسیت زیادی دارن مثلا میتونه با لمس یک آی سی کوچک سیماس باعث سوختن اون شد یا با عبور کابل کنترلر دستگاه از بغل کابل برق میشه عمری دنبال یک اشکال گشت و پیداش نکرد.
سوختن قطعات بر اثر ندونستن از همون جزئیاتیه که ارز رو غیر مستقیم از کشور خارج میکنه و هزینه نگهداری موتورخانه رو بسیار بالا میبره.

هرگز خطای های پرشر یا همان فشار بالا را در همه چیلر ها بدون رفع اشکال ریست نکنید زیرا باعث خرابی مکانیکی آن میگردد. در چیلرهایی با مبدل پلیت باعث ترکیدن مبدن از داخل میشود و نتیجتا آب به داخل گاز کمپرسور راه پیدا میکند و در این شرایط اقتصادی نا متعارف هزینه آن بسیار بالاست .

نگهداری موتورخانه

  تهویه مکانیکی موتورخانه

  مطلب پیشنهادی

  تعمير و نگهداری پیشگیرانه موتورخانه

  تعمیر و نگهداری پیشگیرانه موتورخانه

  تعمیر و نگهداری پیشگیرانه موتورخانه برای اجتناب از تعمیر و تعویض زودرس قطعات، اطلاعات زیر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.