چهارشنبه , ۱۵آذر ۱۴۰۲

نکات ساده تعمیر و نگهداری تأسیسات

نکات ساده تعمیر و نگهداری تأسیسات

نکات ساده تعمیر و نگهداری تأسیسات وجود دارد که حتی افراد غیر فنی هم میتوانند با رعایت آنها از هزینه های تعمیرات و نگهداری تجهیزات تأسیسات خود بکاهند.

برخی اطلاعات تعمیر و نگهداری ساده فنی برای افراد غیر فنی :

سیم ارت را در دستگاه ها ی چیلر و برج خود وصل نمایید. این سیم محافظ قبل از سوختگی شدید بوده و محافظ جان نیروهای فنی شما نیز هست .

سیم ارت

رنگ استاندارد این سیم زرد با خط باریک سبز می باشد که در صورت نداشتن چاه ارت در ساختمان می توانید به بدنه تیرهای فلزی با مشاوره و تایید برقکار ساختمان نصب نمایید.

همچنین بخوانید: نگهداری موتورخانه

اگر ۲ چیلر یا بیشتر در مجموعه خود دارید ساعت کاری هر دو را کنترل نمایید (ساعت و یا کنتور بر روی اغلب دستگاهای بزرگ موجود است ) که در پایان سال به یک نسبت کار کرده باشند.

دستگاه هایی که با آب و برق هم زمان کار می کند پر استهلاک هستند و نیاز به سرویس و سرکشی مداوم و همچنین کنترل شیمیایی سیال ها دارد .

چیلر

زیرا روغن برخی کمپرسورهای بزرگ در اثر خاموش بودن زیاد؛ لخته می شوند و همچنین میزان ph مایعات و گازهای داخل، بر روی قطعات لغزشی بی تحرک و تحت فشار تاثیر گذاشته و گاها باعث خوردگی در محل هایی می شود که از دو جنس فلز مختلف نیز تشکیل شده و نتیجتا پیامد آن قفل شدگی مکانیکی قطعات متحرک که بیشتر هم در دستگاههای تعمیر شده مشاهده می شود.

حتما بخوانيد:  خريد الكتروپمپ در نمايندگي فروش
فنکویل

اگر از فنکویل استفاده می کنید حتما موقع نظافت منزل یا زمان غبار دستگاه ها را خاموش نمایید

برج خنک کن

اگر برج خنک کن دارید می توانید برای آن یک کنتور آب مجزا بگذارید تا بامقایسه سالانه می توانید وضعیت فشار بر روی دستگاه خود را بدانید. این روش برای چیلر هم صادق است. با این کار تعمیر و نگهداری تأسیسات دقیقتری نیز می توانید بر روی برج خنک کننده انجام دهید.

دستورالعمل سختی گیر

در موتورخانه حتما کیت های سختی سنج کلر سنج و اسیدی سنج را داشته باشید . بدون ابزار آزمایشگاهی نمی توان کنترل مناسبی بر خوردگی و رسوب داشت.

اتصالات برقی

اتصالات برقی به خودی خود شل می شوند. بله همینطور است به علت عبور برق و ایجاد گرما در سیم و قطعات ترمینالی این اتفاق می افتد و هر ساله باید تمامی اتصالات برقی آچار کشی شود. از پایه ای ترین قوانین تعمیر و نگهداری تأسیسات آچارکشی تابلو برق هاست.
اتصال ناقص باعث سوختن چیلر و آمپر کشی نابرابر از کابل ها می شود.

  تهویه مکانیکی موتورخانه

  مطلب پیشنهادی

  تعمير و نگهداری پیشگیرانه موتورخانه

  تعمیر و نگهداری پیشگیرانه موتورخانه

  تعمیر و نگهداری پیشگیرانه موتورخانه برای اجتناب از تعمیر و تعویض زودرس قطعات، اطلاعات زیر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.