چهارشنبه , ۱۵آذر ۱۴۰۲

رفع بخار شیشه اتومبیل

رفع بخار شیشه اتومبیل


نکاتی در خصوص بخار روی شیشه اتوموبیل و روش صحیح استفاده اضطراری از بخار گیر شیشه.

حالت سریع و دستی :

شاید در مسافرت های نوروزی و با باران و سرمای جاده این مطلب به کمک شما بیاید . ابتدا باد گرم شدید را بر روی شیشه انتقال دهید و پس از چند ثانیه کمپرسور را روشن و دمای آنرا متعادل نمایید.

همچنین بخوانید: سرویس های شروع فصل در نگهداری چیلر

حالت سریع و دستی :

حالت معمول و دستی :

با مشاهده بخار بر روی شیشه دست به شیشه نزنید و سریعا کمپرسورکولر اتوموبیل را در حالت نیم گرم روشن کنید اگر هوای بیرون خیلی سرد بود درجه گرمی آنرا بالاتر ببرید تاباد آن برای زدودن بخار شیشه درون اتوموبیل به زیر شیشه جلو برخورد نماید کمتر از ۱۰ ثانیه تمام بخار شیشه جلو را جذب مینماید .

رفع بخار شیشه اتومبیل

بهتر است از حالت سرمایش به تنهایی استفاده نکنید و درجه سرد و گرم کولر روی حالت متوسط ۳۵ درجه قرار دهید

اگر روی حالت تمام گرم کولر روشن شودرطوبت شیشه سریع پاک میشود اما با خاموش کردن شیشه , به دلیل بالا بودن رطوبت معلق در هوای داخل ؛ شیشه بزودی مجددا بخار خواهد گرفت .
روی حالت کاملا سرد هم ؛ کمپرسور آسیب میبیند.
شیشه های ماشین کاملا بسته باشند و از باز و بست زیاد درب ها ترجیحا خود داری نمایید .
برای آسیب ندیدن موتور کولر براثر تخلیه روغن و یخ زدگی اواپراتور لباس های خیس را در آن شرایط تارسیدن به مقصد در محفظه بسته نگه دارید.

حتما بخوانيد:  نكات ساده تعمير و نگهداري تأسيسات

حالت دیفراست اتوماتیک

برخی اتوموبیل ها با پنل های lcd درحالت اتوماتیک این کار را انجام میدهند . ولی روی حالت تعریف شده ثابت و درحالتی که عجله ای کمتر از ۲۰ ثانیه برای زدودن بخار ندارید این روش مناسب است . تعریف دمای داخل در این حالت هم میتواند دستی انجام شود اما بهتر است بر اساس دمای سرد بیرون گرمایش آن تنظیم شود تا به همراه کمپرسور بتوانند کار کنند.

در فصل‌های سرد سال ، ماهی یکبار کولر ماشینتون رو برای چند دقیقه روشن کنید ، اینکار باعث مخلوط شدن گاز با روغن مخصوص آن و جلوگیری از فاسد شدن روغن می‌شود !

اگر میخواید تو این گرونی، خرج اضافی رو دستتون نیفته حتما انجام بدید اینکارو

رفع بخار شیشه اتومبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.